Hlavní menu Nabídka programů Obsah

Portál provozuje firma Pachner, vzdělávací software s.r.o l www.pachner.cz l pachner.inshop.cz

Net-výuka > Fyzika > Technika > Kancelářská a měřící technika

Kancelářská a měřící technika

Program nemáte aktivovaný. ?

Kancelářská a měřící technika

Najdete zde popis pomůcek k měření délek, hmotnosti a času, kancelářské potřeby od sešívačky až po skartovací stroje, nebo výpočetní pomůcky od logaritmického pravítka až k některým mechanickým součástkám současných počítačů.

Kancelářská a měřící technika je součástí řady programů Technika. Jsou zde popsány některé historické i současné mechanické pomůcky k měření, k práci v kanceláři a k výpočtům či registraci. Setkáme se s mikrometrem, posuvným měřítkem, měřícími kolečky, s měřením ploch planimetrem, s laboratorními váhami, decimálkou, v měření času pak s kyvadlovými hodinami. V oddíle Kancelář najdeme staré pomůcky, některé již téměř zapomenuté. Je tady obyčejné pero, ořezávátko tužek, děrovačka, sešívačka, řezačka papíru, starý psací stroj, výtvarníky používaný pantograf i donedávna běžná telefonní vidlice a číselnice pro pulsní volbu. Z novějších jednoduchých mechanismů popisujeme pomůcku pro lepení samolepících pásek či skartovací stroj. Mezi historickými výpočetními mechanismy uvádíme logaritmické pravítko (včetně základních početních úkonů na něm) a dnes již muzeální addiator, mechanickou kalkulačka pro sčítání a odčítání. Je tady také vysvětlen princip dodnes používaných mechanických počítadel. O něco modernější techniku zde zastupuje mechanismus jehličkové tiskárny a další mechanické části počítačů, jako je disketová mechanika, pevný disk i mechanika CD-ROM.
Činnost pomůcek a zařízení je objasňována na obrázcích i pomocí četných animací. Součástí programu jsou též odkazy na fyzikální principy, které se zde vysvětlují populárním způsobem, bez používání matematického aparátu. Program doplňuje galerie slavných vynálezců, techniků i průmyslníků, kteří se nejvíce zasloužili o pokrok ve svém oboru.

 

Další programy této řady:
Dopravní prostředky
Řemesla I.
Řemesla II.
Mechanická dílna
Sport a hudba

Prodej online výukových programů na serveru Netvýuka byl ukončen.
Programy pro výuku fyziky můžete zakoupit na www.pachner.cz.

Délka licence Vypršení platnosti Cena bez DPH Cena s DPH
3 měsíce 01.07.2023 133 Kč 160 Kč
6 měsíců 01.10.2023 200 Kč 240 Kč
12 měsíců 31.03.2024 267 Kč 320 Kč
  • mereni1
  • mereni2
  • mereni3
  • mereni4
  • mereni6
  • mereni5
  • mereni7
  • mereni8
  • mereni9
  • mereni10

HLEDÁNÍ

 

KONTAKTUJTE NÁS

VÍTE ŽE..

Když si Vaše škola zakoupí program, budou ho moci zdarma využívat i její žáci z domova.

Další zajímavé informace


© 2010 Pachner. Všechna práva vyhrazena.