Hlavní menu Nabídka programů Obsah

Portál provozuje firma Pachner, vzdělávací software s.r.o l www.pachner.cz l pachner.inshop.cz

Net-výuka > Matematika > Dělitelnost 1

Dělitelnost 1

Program nemáte aktivovaný. ?

Dělitelnost 1

Program slouží především žákům základní školy k procvičování dělitelnosti dvěma až patnácti. Navíc obsahuje hru na policajty a lotry, při které je důležité znát dělitelnost jedenácti.

Na začátku práce si uživatel zvolí z nabídky, kterou dělitelnost chce procvičovat (dvěma, třemi … patnácti). Objeví se tabulka, kde jsou v okénkách zapsána různá čísla. Klikáním na ně žák určuje, která z nich jsou zvoleným číslem dělitelná. Ve správně označeném políčku se objeví obrázek, v chybně označeném hlášení o chybě. Neoznačení čísla které vyhovuje dané dělitelnosti je také chybou, stejně jako nesprávná odpověď na otázku, kterou program uživateli předloží na závěr, a která se týká společných vlastností neoznačených čísel. Na závěr dostane žák známku na základě procentuální úspěšnosti.

Hra na policajty a lotry slouží k rozeznání čísel dělitelných jedenácti. Na ploše je několik figurek. Lotři mají falešné občanské průkazy. Poznají se podle rodných čísel, která nejsou dělitelná jedenácti (správné rodné číslo musí být dělitelné jedenácti). Hráč si hraje na policajta. Jeho úkolem je přetáhnout všechny lotry za mříže. Pokud zavře některého poctivce, nebo naopak lotra nechá na svobodě, je to chyba. Podle počtu chyb dostane pochvalu nebo důtku od policejního prezidenta.

Program obsahuje také pravidla dělitelnosti, pár praktických příkladů ilustrujících proč je dobré umět dělitelnost, a samozřejmě nápovědu, která popisuje jeho ovládání.

Další programy této řady:
Dělitelnost 2                                                                                                                                          Desetinná čísla 1
Desetinná čísla 2
Procenta
Připravujeme:
Poměr a měřítko

Prodej online výukových programů na serveru Netvýuka byl ukončen.
Programy pro výuku matematiky můžete zakoupit na www.pachner.cz.

Délka licence Vypršení platnosti Cena bez DPH Cena s DPH
3 měsíce 28.08.2023 183 Kč 220 Kč
6 měsíců 28.11.2023 275 Kč 330 Kč
12 měsíců 28.05.2024 367 Kč 440 Kč
  • del1_1
  • del1_2
  • del1_3
  • del1_4
  • del1_5
  • del1_6
  • del1_7

HLEDÁNÍ

 

KONTAKTUJTE NÁS

VÍTE ŽE..

Když si Vaše škola zakoupí program, budou ho moci zdarma využívat i její žáci z domova.

Další zajímavé informace


© 2010 Pachner. Všechna práva vyhrazena.