Hlavní menu Nabídka programů Obsah

Portál provozuje firma Pachner, vzdělávací software s.r.o l www.pachner.cz l pachner.inshop.cz

Net-výuka > Matematika > Finanční gramotnost > Peníze kolem nás 1

Peníze kolem nás 1

Program nemáte aktivovaný. ?

Peníze kolem nás 1

Program pro zvyšování finanční gramotnosti mládeže pojednává o bankovních účtech, úrocích, spoření, půjčkách, o typech investic, o zaměstnancích, podnikatelích a druzích podnikání. Sestává z teoretické části a strategických her.

Program sestává ze tří kapitol. V každé z nich je teoretická část a strategická hra.

Banky a půjčky

Teoretická část se zabývá bankovními účty, úroky, úrokovou mírou, výpočtem úroků, spořením, půjčkami, výpočtem RPSN a lichvou.

Ve hře kouzelník pěstuje kytky, prodává je ježibabě a od ní naopak kupuje semínka. Cílem hry je vypěstovat a prodat 10 dvouletých kytek a vydělat co nejvíce peněz v co nejkratším čase. Aby se mu to povedlo rychle, může si půjčovat peníze na koupi semen od lichváře. Při správné strategii dosáhne kouzelník (hráč) dobrého výsledku, ale pokud hraje špatně, může zkrachovat, když nebude schopen včas vrátit lichváři půjčené peníze včetně úroků.

Investování

Teoretická část se zabývá typy investic, investičním trojúhelníkem (výnos, jistota, likvidita)a na příkladech ukazuje investování do termínovaných účtů a do nemovitostí.

Hra kombinuje výdělek získaný prací i investováním. Ve hře se hráč stává restaurátorem, slepuje z dílků starou amforu a za práci získává dukáty. Něco spotřebuje ve své domácnosti a přebytky investuje do termínovaných vkladů.Výše úroků závisí na délce vkladu a na výši investice. Po uplynutí určené doby mu banka vyplatí vloženou částku s úroky. Při předčasném zrušení investice se odečítá penále.

Podnikání

Cíle a formy podnikání, rozdíly mezi podnikatelem a zaměstnancem, pracovní smlouvy. dohody o provedení práce, dohody o pracovní činnosti, sociální a zdravotní pojištění, důchody, státní rozpočet.

Hra ukazuje opici, která v cirkusu chytá barevné míčky. Příjmem cirkusu jsou prodané vstupenky, výdaje jsou za žrádlo a za výrobu plakátů. Počet prodaných vstupenek záleží na úspěšnosti opice v chytání míčků a na počtu vylepených plakátů. Výkon opice je podmíněn správným krmením. Při špatném nakrmení opice během představení usne. Cílem je co nejvyšší výdělek za týden. Hráč jej ovlivní svou šikovností při chytání míčků, optimálním dávkováním žrádla a vydáváním plakátů.

Prodej online výukových programů na serveru Netvýuka byl ukončen.
Programy pro výuku matematiky můžete zakoupit na www.pachner.cz.

Délka licence Vypršení platnosti Cena bez DPH Cena s DPH
3 měsíce 01.07.2023 183 Kč 220 Kč
6 měsíců 01.10.2023 275 Kč 330 Kč
12 měsíců 31.03.2024 367 Kč 440 Kč
  • pen1
  • pen3a
  • pen3b
  • pen4a
  • pen4b
  • pen5a
  • pen5b

HLEDÁNÍ

 

KONTAKTUJTE NÁS

VÍTE ŽE..

Když si Vaše škola zakoupí program, budou ho moci zdarma využívat i její žáci z domova.

Další zajímavé informace


© 2010 Pachner. Všechna práva vyhrazena.